You are currently viewing Drewniane krzesła na weselu – jak sprawić aby wyglądały nietuzinkowo?

Drewniane krzesła na weselu – jak sprawić aby wyglądały nietuzinkowo?

Wydawać by się mogło, że udekorowanie krzeseł na wesele nie powinno nastręczyć zbyt wielu problemów. Co jednak zrobić w sytuacji, w której dysponujemy najzwyczajniejszymi drewnianymi krzesłami? Czy najlepiej całkowicie zakryć je pokrowcem, czy może jednak warto postawić  na subtelne ozdoby, które podkreślać będą ich prostotę? Jedno jest pewne – dekoracja krzeseł powinna odpowiadać motywowi przewodniemu przyjęcia weselnego.

 

Piękno w prostocie

 

Jeżeli ktokolwiek twierdzi, że drewniane krzesła nie sprawdzają się podczas organizowania przyjęć weselnych, to z pewnością nie był nigdy na weselu utrzymanym w stylu rustykalnym. Jego cechą charakterystyczną jest wyraźne nawiązanie do natury i wiejskich klimatów. W dekoracjach królują przede wszystkim motywy roślinne ( przede wszystkim kwiatowe), sznurki, juta i drewno. Klasyczną weselną „pompatyczność” zastępują swoboda i naturalność. Warto wspomnieć, że styl ten widoczny jest we wszystkich elementach wesela, takich jak np. ubiorze pary młodej, papeterii, czy ozdobach sali. Krzesła drewniane w przyjęciach utrzymanych w stylu rustykalnym nie są zakryte ciężkimi pokrowcami. Okalające je dekoracje mają na celu wyłącznie podkreślenie ich naturalnego piękna i prostoty.

 

Drewniane krzesła w klasycznych przyjęciach

 

Jeżeli jednak nie jesteśmy miłośnikami prostoty i marzy nam się tradycyjne polskie wesele, to nic nie stoi na przeszkodzie w jego organizacji. Obecnie na rynku znaleźć można wiele firm oferujących wynajem pokrowców na krzesła. Ich oferta jest zazwyczaj tak szeroka, że bez większego problemu znajdziemy odpowiadające nam rozwiązanie. Warto również wspomnieć, że wynajem pokrowców jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy się właściwie o nic martwić. Pokrowce zostaną przywiezione odpowiednio wcześnie pod wskazany adres, a później odebrane. My zaś będziemy mogli cieszyć się niczym nie skrępowaną zabawą w gronie bliskich  osób.