You are currently viewing Jak dobrać obrus na stół weselny?

Jak dobrać obrus na stół weselny?

Podczas przyjęcia weselnego każdy element dekoracji ma znaczenie. Szczególnie ważny jest obrus na stół weselny stanowiący tło dla innych dodatków, które powinny na jego tle dobrze się prezentować. Na jakie kryteria przy wyborze należy zwrócić szczególną uwagę?

Dopasowanie do kształtu stołu

Kluczowe przy doborze obrusu jest to, aby pasował on do kształtu stołu. Zupełnie inny obrus sprawdzi się więc na meblu okrągłym, inny zaś na prostokątnym, a jeszcze inny na kwadratowym.

Wynika to przede wszystkim z tego, że niedopasowana tkanina może odsłaniać nogi stołu lub przykrywać go w sposób nierównomierny ze wszystkich stron. Wówczas całość będzie prezentowała się bardzo nieestetycznie i może sprawiać wrażenie nieładu.

Dobranie do motywu kolorystycznego wydarzenia

Narzeczeni zazwyczaj biorą czynny udział w doborze obrusów na stoły weselne, bowiem będą one stanowiły tło dla kwiatów, wazonów oraz innych dekoracji. Dlatego też przyszli małżonkowie muszą zastanowić się, czy dany kolor będzie pasował do kwiatów, wnętrza, a także innych dekoracji widocznych na sali. Oczywiście obrus na stół weselny może stanowić również element akcentujący. Wówczas może mieć on kolor granatowy, czerwony, a nawet złoty.

Na takie barwy decydują się jednak odważniejsze pary, które chcą, aby sala weselna prezentowała się wyjątkowo i przyciągała uwagę gości. Zdecydowanie najczęstszym wyborem jest więc biel. Stanowi ona świetne tło dla dekoracji właściwie w każdym kolorze, a także nadaje wnętrzu elegancji oraz harmonii.

A może ciekawy bieżnik?

Obrus na stół weselny to jednak niejedyny sposób na przykrycie i udekorowanie takiego mebla. Obecnie pary coraz częściej decydują się również na nieco bardziej dekoracyjne bieżniki na stoły, które doskonale sprawdzają się na długich, prostokątnych meblach. Wybierając taki bieżnik w bardziej oryginalnym wzorze lub kolorze i kładąc go np. na klasycznym, białym obrusie, uzyskuje się też bardziej zrównoważony efekt, a przy tym wciąż oryginalny i przyciągający uwagę.

Jak widać dobór obrusu na stół weselny opiera się na przemyśleniu kilku kluczowych kwestii, z których każda jest niemniej ważna. Jeśli potrzebujesz dodatkowych porad w tym zakresie, koniecznie się z nami skontaktuj.