You are currently viewing Lampy grzewcze

Lampy grzewcze

Lampy grzewcze cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Korzysta się z nich nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również na ogródkach piwnych lub podczas organizacji różnorodnych eventów, takich jak np. imprez pracowniczych, czy wesel. Obecnie na rynku znaleźć można przeważnie dwa typy lamp grzewczych – wiszące lub wolnostojące. Lampy zasilane są energią elektryczną lub gazem z butli. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Kilka podstawowych informacji

Lampy grzewcze znajdują szerokie zastosowanie zwłaszcza w branży gastronomicznej. Wykorzystuje się je zarówno w ogródkach piwnych, patiach, jak i oranżeriach. Ich głównym zadaniem jest ogrzanie powietrza, nawet w chłodnie dni, kiedy temperatury nie należą do najwyższych. Dzięki ich użyciu można m.in. skutecznie przedłużyć sezon ogródkowy. Największą popularnością – wśród klientów – cieszą się lampy stojące i parasole grzewcze. Jeżeli jednak chcemy zamocować lampę do ścian lub innych pionowych konstrukcji, to dobrym rozwiązaniem będzie użycie lampy wiszącej. Warto również pamiętać, że lampy grzewcze mają jeszcze jedno zastosowanie, które jest szczególnie ważne w branży gastronomicznej, mianowicie mogą być one wykorzystywane do podgrzewania potraw lub utrzymywania ich prawidłowej temperatury.

Wypożyczalnia sprzętu gastronomicznego

Jeżeli nie prowadzimy własnej restauracji, to najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas wypożyczenie lampy grzewczej. Obecnie na rynku znaleźć można wiele firm oferujących tego typu usługi. Jedną z nich jest firma Gastro4rent z Warszawy. W jej ofercie znajdziecie Państwo lampy grzewcze, które nadawać się będą zarówno do ogrzania powietrza, jak i podgrzewania potraw. Rozwiązania te sprawdzą się doskonale zwłaszcza w przypadku organizowanych na świeżym powietrzu eventów. Dzięki nim będą mogli Państwo zapewnić gościom najwyższy komfort obsługi. W ofercie firmy znajdują się zarówno lampy stojące, jak i wiszące.