You are currently viewing Organizacja firmowej wigilii. Ciekawe

Organizacja firmowej wigilii. Ciekawe

Organizacja firmowej wigilii.

Nieubłaganymi krokami święta nadchodzą. I to święta, które dla większości z nas, to nie tylko ten jeden dzień w roku, ale cała, trwająca wiele dni otoczka. Będąc szefem firmy, często zastanawiamy się, czy zorganizować firmową wigilię?

Boże Narodzenie najczęściej kojarzy się z rodzinną atmosferą, niekoniecznie ze spotkaniem pracowniczym.  Aczkolwiek, coraz częściej jest to praktykowane w celu integracji pracowników.

Oto kilka najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać, organizując tego typu spotkanie.

swiateczne_nakrycie_stołu_wypozyczalnia_gastro4rent

  1. Czas na miłe słowa!

Wigilia pracownicza, może być wspaniałym momentem, w którym można podsumować działania firmy przez ostatni rok. Oczywiście najlepiej, by położyć nacisk, na pochwałę odpowiednich działań pracowników a nie, na wypominanie ich błędów. W trakcie firmowej wigilii, kierownicy, czy szefowie, powinni umieć przemówić “ludzkim głosem” i pozwolić, na chwilową, bardziej przyjacielską atmosferę. Takie podejście pomoże też na zintegrowanie się pracowników z różnych działów, czy z różnym stażem.

 

  1. Ogólne życzenia, a nie opłatek.

Mało, kto lubi “obcałowywać się” i składać życzenia ludziom, z którymi porostu spędza czas w pracy, bez zawierania szczególnych przyjaźni. Dlatego opłatek podczas firmowej wigilii może okazać się bardzo niezręcznym momentem. Najlepiej jest, aby najważniejsza osoba w firmie, biorąca udział w uroczystości, złożyła ogólne życzenia kadrze pracowniczej i zasugerowała przystąpienie do poczęstunku.

 

  1. Wigilia, nawet firmowa, nie może obejść się bez..? Smacznego poczęstunku oczywiście!

Jako szef, najlepiej zadbać o takowy, dzięki firmom cateringowym. Firmy takie, zaproponują nam odpowiedni, lekki i “niezobowiązujący”, ale symboliczny posiłek dla pracowników, często przywożony już podzielony na porcje. Minusem firm cateringowych jest to, że przywożone przez nich posiłki, znajdują się często na tekturowych tackach, czy w styropianowych pojemnikach.

Jeżeli zależy nam na atmosferze i chcemy pokazać pracownikom, że szanujemy ich osobę, warto przeanalizować wypożyczenie naczyń z wypożyczalni gastronomicznej. Za niewielką opłatą, możemy wypożyczyć na choćby 24 godziny, zestaw naczyń i sztućców, które nadadzą spotkaniu, mniej oficjalnego, a bardziej rodzinnego nastroju.

 

  1. W godzinach pracy.

Obecność na firmowej wigilii po godzinach pracy, jest często średnio lubiana przez pracowników. Co nie dziwi, bo kto lubi spędzać prywatny czas w miejscu pracy. Ten raz w roku, moglibyśmy być n tyle wyrozumiali, aby zorganizować wigilię w takich godzinach, aby móc skrócić dzień pracy pracownikom. Będzie to na pewno miłe i pokaże, że stosunki międzypracownicze, są dla nas ważne, a dla miłe atmosfery jesteśmy w stanie wstrzymać pracę firmy na godzinę lub dwie, ten jeden raz w roku.

 

Dodatkowo w ofertach dobrych wypożyczalni gastronomicznych, jak choćby gastro4rent.pl, możemy odnaleźć także stoły, krzesła a nawet obrusy, żeby warunki takiej firmowej wigilii były mniej “polowe” i pozwoliły pracownikom, po prostu poczuć się dobrze.  A dobrze czujący się pracownik to dobry pracownik 😉

Okres świąteczny jest czasem, dla większości ludzi wyjątkowym. Zmienia się nastawienie do niektórych spraw, patrzy się na świat z nieco innej perspektywy. Organizacja firmowej wigilii, może dać znudzonym i zmęczonym pracownikom odskocznię od codziennej rutyny.