You are currently viewing Studniówka w lokalu? Po co?

Studniówka w lokalu? Po co?

Studniówka w lokalu? Po co?

Matura, egzamin dojrzałości, który jest swoistym zwieńczeniem kilkunastu lat nauki. Otwiera nam drogę ku dalszej edukacji lub kariery. Ten jedyny w życiu moment, to także okazja, żeby zorganizować, jedną z ważniejszych imprez w naszym życiu. Studniówkę.

 

podwiazaka

Skąd wzięła się sama idea studniówki, ciężko jest określić. Prawdopodobnie zwyczaj ten wywodzi się z Prus, gdzie pojawiła się na początku XIX wieku idea egzaminu dojrzałości. Jako że edukacja to ogromnie ważna cześć naszego życia, jej zwieńczenie było bardzo dobrą okazją do organizacji balu.  Wtedy też organizowane były dwie oddzielne “zabawy”. Pierwsza to mająca niewiele wspólnego z dzisiejszą studniówka, na którą przychodziło się bez osób towarzyszących i w stroju galowym, a nie balowym. Było to spotkanie uczniów z kadrą pedagogiczną. Dopiero po zdaniu egzaminu dojrzałości, odbywał się wielki bal.

Tyle z historii, a teraz weźmy się za organizację imprezy, jaką ma się tylko raz w życiu J.

Na początek, zastanówmy się, czy impreza ma się odbyć tylko dla naszej klasy, czy także dla klas równoległych. Generalnie należy dokładnie dowiedzieć się, na jaka liczbę osób, ma być zorganizowana zabawa. Pamiętajmy, o osobach towarzyszących. Gdy wiemy już jak wielka ma to być impreza, zastanówmy się gdzie. Możemy oczywiście oddać jej organizację w ręce właściciela sali, ale prawda jest taka, że “klasyczna” studniówka w sali gimnastycznej może być tak samo niezapomniana, a koszty jej są znacznie mniejsze.

To, czego nie może zabraknąć, to muzyka.  Aby nie “zawracać sobie głowy”, pilnowaniem jej, najlepiej wynajmując DJ’a. Dobry DJ będzie miał przygotowane odpowiednie utwory, które pociągną wszystkich do zabawy. Pamiętajmy tylko o tym, że najważniejszy jest polonez na początek (tradycja musi być!).

Już po chwili szaleństw na parkiecie, wszyscy na pewno zgłodnieją. Pamiętajmy o zróżnicowanym menu, nie każdy lubi to, co lubi ktoś inny. Warto zatrudnić firmę cateringową, która specjalizuje się w organizacji jadłospisu, na tego typu imprezy. Profesjonaliści, doskonale wiedzą ile jedzenia w zupełności wystarczy, a także dostarczą je w odpowiednie miejsce. Wbrew pozorom, catering jest w tej chwili już tak popularny, że nie naraża nas na zbyt duże koszty. Na studniówce, lepiej sprawdzi się wynajem obsługi kelnerskiej, niż szwedzki stół. Ale to także nie są ogromne koszty.

Oczywiście, ma być uroczyście. Można rozejrzeć się za dobrą wypożyczalnią sprzętu eventowego, aby wynająć na ten jeden wieczór, eleganckie stoły, krzesła, czy nawet mobilny bar. Zawsze to podniesie rangę imprezy, w porównaniu do zabawy miedzy szkolnymi ławkami. Firmy takie często też mają w swojej ofercie artykuły pozwalające na utworzenie odpowiedniego wystroju, jak i artykuły gastronomiczne, takie jak naczynia sztućce, czy co ważne, sprzęt cateringowy typu bemary, pozwalający na zachowanie odpowiedniej temperatury zamówionych przez nas potraw.

Wystrojem sali możemy zająć się sami. Wyżej wspomniane wypożyczalnie gastronomiczne, oferują obrusy czy pokrowce, które upiększą wygląd sali, a do tego wystarczy zakupić na przykład baloniki! Kto nie lubi baloników?:D A tak na poważnie, trochę balonów, świeczki na stołach i ewentualne ozdoby ścian całkowicie wystarczą.

Pamiętajmy o uwiecznieniu tych chwil. W dzisiejszych czasach, każdy ma przy sobie telefon komórkowy z aparatem, którym namiętnie pstryka zdjęcia, jednak warto wynająć fotografa, który zapewni nam profesjonalne pamiątki, jak filmy i zdjęcia z zabawy studniówkowej.

Przy tak zorganizowanej zabawie, ostatnia rzecz, nad którą trzeba pomyśleć to, to jak się ubrać i przeżyć niezapomniany wieczór, w gronie przyjaciół. Ale to już sprawa indywidualna J.