You are currently viewing Tanie hale namiotowe – jakie są ich główne wady?

Tanie hale namiotowe – jakie są ich główne wady?

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku cena nie powinna być żadnym kryterium wyboru. Niestety, bardzo często okazuje się, że nawet w branży produktów będących inwestycjami, ceny okazują się czynnikiem decydującym. Nie inaczej jest w przypadku hal namiotowych. Warto jednak wiedzieć, że zakup tanich produktów może wiązać się w wieloma przykrymi konsekwencjami. Jakimi? – tego dowiedzą się Państwo z lektury naszego artykułu.

 

Oszczędność, ale czy na pewno?

 

Warto wiedzieć, że producenci, którzy decydują się na sprzedaż hal namiotowych po niewygórowanej cenie, narażają nas na poważne ryzyko. Pamiętajmy, że niska marża przekłada się na brak wpływów, a to z kolei skutkuje obniżeniem kosztów produkcji. Najogólniej rzecz ujmując oznacza to, że oszczędza się na materiałach oraz szkoleniach pracowniczych, a produkty, które otrzymujemy są niskiej jakości.

 

Niska jakość wykonania

 

Wykorzystanie słabej jakości materiałów rzutuje nie tylko na  jakość hali namiotowej, ale i jej codzienną eksploatację. Dla przykładu – użycie nieodpowiednich naciągów jest równoznaczne z brakiem stabilności obiektu. Oczywiście słaba jakość wykonania przekłada się również na kwestie bezpieczeństwa, co oznacza że hala nie będzie się nadawała do przechowywania towarów lub nie będzie w niej można organizować przyjęć i eventów. Niską jakość hali namiotowej namiotowej najłatwiej rozpoznać po spawach.

 

Niska odporność na warunki atmosferyczne

 

Zdecydowana większość hal namiotowych stawiana jest z zamiarem całorocznego wykorzystania, co oznacza ciągłe narażenie na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że nieodpowiednio zabezpieczona konstrukcja może ulec korozji, a to z kolei przekłada się w bezpośrednim stopniu na bezpieczeństwo jej użytkowania.

 

Wypożyczalnie hal namiotowych

 

W przypadku, kiedy nasze fundusze nie pozwalają nam na zakup hali namiotowej z prawdziwego zdarzenia, warto rozważyć jej wypożyczenie. Aktualnie na rynku znaleźć można wiele przedsiębiorstw oferujących tego typu usługi w atrakcyjnych cenach.