You are currently viewing Trzy cechy dobrych stołów weselnych

Trzy cechy dobrych stołów weselnych

Organizacja wesela to przedsięwzięcie wymagające nie lada umiejętności logistycznych. Trzeba zgrać w jednym czasie olbrzymią ilość spraw, rzeczy, żeby wszystko tego jednego dnia dopięte było na ostatni guzik i gwarantowało wspaniałą zabawę weselnikom. Zabawę, która na długo pozostanie w pamięci nie tylko Państwa Młodych, i najbliższego ich otoczenia, ale również każdego gościa z osobna. Jedną z kluczowych spraw związanych z organizacją wesel, jest dobór odpowiednich do miejsca przebiegu wesela stołów weselnych. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakimi cechami powinny odznaczać się dobre stoły weselne?

Dobierz rodzaj, kształt stołu do oprawy wesela

Ważną, by nie powiedzieć kluczową rzeczą przed zamówieniem ilości stołów, wokół których rozsadzeni będą goście weselni, jest sprawdzenie układu sali, jaki mamy do dyspozycji. Nie chodzi tylko o ocenę, ile miejsca pozostaje na weselne zabawy, tańce, ale także sam „kształt” sali. W zależności od tego, czy sala ma kształt kwadratu, prostokąta z szeroką podstawą, czy też długą wąską salę, wskazane będzie wynajęcie stołu o konkretnym kształcie. Biorąc pod uwagę kształt stołu, możemy mówić o dwóch podstawowych kształtach: o stołach okrągłych i prostokątnych.

Stoły okrągłe pasują do sal urządzonych w stylu pałacowym, glamour, francuskim, hollywood bądź vintage. To dobry pomysł, jeśli nie mamy zbytnio pomysłu na udekorowanie stołów, gdyż kształt koła sam podpowiada optymalną wersję dekoracji – jednego wazonu na jeden stół. W porównaniu ze stołami prostokątnymi, na których kwiaty ustawia się co kilka miejsc siedzących, dekoracje na stoły okrągłe są mniej kosztowne. Decydując się na stoły okrągłe, trzeba jednak wziąć jedną rzecz pod uwagę. Stoły te maksymalnie mogą pomieścić 12 osób, standardowo „usadza się” po 8 – 10 osób przy stole dbając o odpowiednie dobranie ze sobą gości. To dobry pomysł, jeśli w trakcie wesela zależy nam na zapoznaniu, zacieśnieniu więzi pomiędzy kilkoma środowiskami znajomych. Kształt koła sprzyja bowiem rozmowom, utrzymaniu kontaktu z osobami zasiadającymi przy stole.

Stoły prostokątne, są bardziej dostępne na wyposażeniu każdej sali, uznawane są za standardowe, tradycyjne, a zatem bezpieczne z punktu widzenia urządzania przyjęć weselnych, biesiad, w różnych stylach. Mimo że, są to stoły uniwersalne, najokazalej prezentują się w przypadku organizacji wesel w stylu boho, biesiednym, czy też rustykalnym.

Dobierz zastawę do stylu wesela

Kolejną kwestią jest zastawa stołowa. Dobrym, sprawdzonym sposobem dobierania zastawy jest skorzystanie z usług takich firm, jak nasza. Bez względu na liczbę gości weselnych gwarantujemy dobranie sztućców, talerzy, kieliszków w jednym stylu, co znacznie podnosi rangę, oprawę wesela. Nie można zapomnieć o detalach jak łyżeczka do kawy lub herbaty, czy widelczyk do tortu. Uzupełnieniem zastawy jest zapewnienie odpowiednich naczyń do serwowania napoi, takich jak szklane butelki czy karafki.

Pamiętaj o dekoracji

Wynajmując od nas stoły weselne, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie, podpowiedzi odnośnie do sposobu udekorowania stołów. Poza stołami, krzesłami, zastawą stołową oferujemy również wazony, świeczniki, czy girlandy, które wraz ze świecami, winietkami będą tworzyć artystyczną, spójną całość. Decyzja o wyborze stołu biesiadnego, czy też stołu na wesele nie jest prosta, ale możesz być pewien, że nie zostawimy cię z tym problemem samego i pomożemy ci dobrać styl, kształt stołu tak, aby najbardziej oddawał wyjątkowość imprezy weselnej.