You are currently viewing Fakty i mity na temat hal namiotowych

Fakty i mity na temat hal namiotowych

Powodzenie każdej uroczystości jest głównie uzależnione od klimatu miejsca, w którym się ona odbywa. Dziś eventy można organizować nie tylko na salach restauracyjnych. Inną opcją jest wynajem hal namiotowych np. na wesela, urodziny czy bankiety. To jednak stosunkowo nowy trend, który budzi wiele wątpliwości. Wielu uważa, że hale to kosztowny luksus. Inni sądzą, że organizacja eventu w namiocie może być problematyczna. A jak jest naprawdę?

Obalamy mity dotyczące hali namiotowej i imprez w plenerze

Wiele osób żyje w przekonaniu, że organizowanie imprezy konieczne jest na sali restauracyjnej. Tak wypada, każdy tak robi, jest taniej… a właśnie, że nie! Dzisiaj obalimy mity, dotyczące wynajęcia hali namiotowej, która każdą imprezę, nawet taką jak wesele, czyni oryginalną i niezapomnianą. Jak to jest w rzeczywistości z halami?

  1. Warunki atmosferyczne – wiele osób uważa, że jeśli pogoda nie dopisze w dniu uroczystości, spowoduje to sporo problemów, a impreza ostatecznie będzie niewypałem. Nic bardziej mylnego, ponieważ decydując się na halę namiotową, nie trzeba obawiać się mocnego słońca ani deszczu. Dobrej jakości hala chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Ale uwaga, aby pogoda nie popsuła zabawy, zawsze wybieraj sprawdzone i najwyższej jakości hale. Próba ograniczenia kosztów na takim wydatku, może skończyć się bardzo źle. Ukryte wady fabryczne lub brak niezbędnych atestów może spowodować przykre niespodzianki. Nie będzie ich jednak, jeśli dokonasz wynajmu u sprawdzonego partnera.
  2. Zadowolenie gości – co powiedzą ciotki i babcie, czy każdemu się spodoba… takie myśli nie powinny zaprzątać Twojej głowy, ponieważ nie każdemu się dogodzi, a tak hala namiotowa umożliwia organizację imprezy na łonie natury, w samym sercu pięknej scenerii. Goście również będą zadowoleni, mogąc wprost z hali wychodzić do pięknego ogrodu lub parku.
  3. Koszty wynajęcia hali – jeśli słyszysz, że hala jest bardzo droga i nieopłacalna – lepiej puść takie uwagi mimo uszu. Koszty nie są dużo większe niż organizacja imprezy na sali w restauracji. W dodatku nikt nie każe Ci kupować hali namiotowej – zazwyczaj się ją wynajmuje.
  4. Montaż – jeśli myślisz, że rozkładanie hali jest czasochłonne, zmienimy Twoje zdanie na ten temat. Halę namiotową można zamontować w wybranym miejscu w ciągu kilku godzin. Równie wygodny i szybki jest jej demontaż, a zajmują się tym specjaliści z firmy, od której wynajmujesz konstrukcję.
  5. Zabraknie miejsca – hala namiotowa jest dokładnie dostosowywana do ilości gości i dodatkowych wymogów, ze względu na możliwość łatwego jej powiększenia. Halę można rozłożyć praktycznie w każdym miejscu.
  6. Problemy z dekoracją – nieprawdą jest, że takie miejsca są trudniejsze do udekorowania. Halę ubiera się praktycznie tak jak salę. Ładnie przygotowana wywrze imponujące wrażenie i zachwyci bardziej niż niejedna sala w restauracji.

Jak widać hala namiotowa, wcale nie jest taka straszna – jeśli chcesz zorganizować oryginalną i niebanalną uroczystość, warto pozytywnie zaskoczyć gości, decydując się na jej wynajem.