You are currently viewing Kameralny Sylwester? Niekoniecznie w domu.

Kameralny Sylwester? Niekoniecznie w domu.

Kameralny Sylwester? Niekoniecznie w domu.
Już niedługo stary rok pójdzie w zapomnienie, a nadejdzie nowy, pełen nowych postanowień. Lub odświeżonych tych, których nie udało nam się zrealizować w mijającym roku. Zabawa sylwestrowa, to specyficzna impreza, z jednej strony huczna i kolorowa, z drugiej, wprawiająca w refleksje. Zazwyczaj rozważamy dwie ewentualności spędzenia tego jedynego w roku wieczoru. Albo zostajemy w domu z najbliższymi, albo wybieramy się na huczną zabawę organizowaną w restauracji, czy na salach balowych. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że można samemu urządzić niezapomnianego Sylwestra dla rodziny i znajomych.
Tak naprawdę już od wczesnych miesięcy jesiennych, sale balowe, czy duże restauracje, są zarezerwowane dla organizacji hucznego Sylwestra. Natomiast bardzo często, można odnaleźć mniejsze pomieszczenia, które możemy wynająć za niewielkie pieniądze, w celu organizacji imprezy w kameralnym gronie. Sylwester dla rodziny i znajomych, organizowany poza domem, to bardzo dobry pomysł, szczególnie, że organizując go w neutralnym miejscu, mniej stresujemy się niekoniecznie zaplanowanymi szczegółami.
Oczywiście tu też mamy wybór. Możemy zatrudnić osobę do organizacji tego rodzaju imprezy, albo możemy po prostu zminimalizować koszty i zorganizować go wspólnymi siłami. Zabawa Sylwestrowa dla 15-20 osób, jest bardzo prywatna, a jednocześnie pozwoli na pełen luz.

sylwester_2016_gastro4rent

 

Pary vs single.
Organizując zabawę sylwestrową, pamiętajmy o tym, że nie wszyscy muszą mieć partnera. Jeżeli nastąpi taka sytuacja, warto zaprosić dodatkowych singli, o których wcześniej nie myśleliśmy, w celu zapewnienia innym towarzystwa i zachęcenia do wspólnej zabawy. Szczególnie, jeżeli większość imprezowiczów będzie ze swoim partnerem.

Meble i sprzęty.
Jeżeli organizujemy sylwestra poza domem, musimy zadbać o meble i naczynia. W zależności od tego, jaką salę wynajęliśmy. Jeżeli jest to pomieszczenie w restauracji, jest ono raczej wyposażone w odpowiedni sprzęt. Jeżeli organizujemy Sylwestra w domu, lub innej sali, a osób zaproszonych jest więcej, niż przewiduje to nasza szafka z zastawą stołową, warto poszukać w Internecie, wypożyczalni gastronomicznej, oferującej wynajem dobowy potrzebnych nam sprzętów.

Poczęstunek.
Możemy pokusić się o catering z dostawą do miejsca naszej zabawy. Ale dobrym rozwiązaniem, może okazać się także umówienie się z przyjaciółmi, ze każdy przynosi ze sobą jedną potrawę, w ilości mniej więcej przeznaczonej dla planowanej wielkości przyjęcia. Da to pewność, że każdy będzie miał na stole potrawę w pełni mu odpowiadającą.

Alkohol.
Podobnie jak w przypadku poczęstunku, wszystko zależy od towarzystwa. Można wspólnie złożyć się na przykład, na kilka butelek wina do posiłków. Wiadomo jednak, że nie każdy lubi dany rodzaj alkoholu, jak i nie każdy musi w ogóle go pić. Dobrym rozwiązaniem jest zaproponowanie, aby każdy przyniósł dla siebie to, co mu najbardziej odpowiada.

Muzyka.
Nie trzeba DJ’a, ani orkiestry, żeby móc się dobrze bawić. Wystarczy, ze spojrzymy z szerszej perspektywy na muzyk i nagramy kilka płyt z utworami, znanymi i lubianymi przez wszystkich. Podczas kameralnych imprez, nagłośnienie to sprawa drugorzędna. Wystarczy takie, aby nie zagłuszały go rozmowy przy stołach.

Fajerwerki.
Zabawa imprezowa i sztuczne ognie, to raczej rzeczy nierozłączne. Tu warto zorganizować to odpowiedni sposób. Nie bawmy się w “każdy puszcza to, co ma”, tylko złóżmy się na odpowiedni arsenał i oddajmy go w ręce jednej osoby, która zrobi nam nasze małe show o północy.

Tak więc, bezproblemowo, można zorganizować z najbliższą rodziną i przyjaciółmi, niezapomnianego sylwestra, w przyjacielskiej atmosferze, niekoniecznie idąc na huczą zabawę, albo siedząc w domu na kanapie. Wystarczy tylko trochę czasu, a wspólna organizacja zabawy, pozwoli także zaoszczędzić pieniądze.