You are currently viewing Najlepsze zabawy weselne

Najlepsze zabawy weselne

Z czym kojarzy się prawdziwe polskie wesele? Z huczną zabawą do samego rana i szampańskim humorem. Nic dziwnego! Jest to w końcu najważniejsze wydarzenie we wspólnym życiu Nowożeńców, podczas którego świętuje się ich zaślubiny. W imprezie weselnej biorą udział rodziny i przyjaciele Pary Młodej, którzy mogli nie mieć jeszcze okazji, by dobrze się poznać. Zabawy weselne zdecydowanie im to ułatwią, co wpłynie pozytywnie na humor zebranych. Parkiet taneczny na pewno nie pozostanie pusty!

Jakich zabaw nie może zabraknąć w trakcie wesela?

Organizacją weselnych gier zajmuje się najczęściej  Wodzirej lub DJ, zachęca on gości do tańca, puszczając największe hity, a w międzyczasie prowadzi różnego typu zabawy.  Niektóre z nich to już klasyka i niemalże podstawa udanej imprezy. Których z nich nie może zabraknąć?

  • Quiz weselny to od kilku lat jedna z najbardziej popularnych zabaw w trakcie przyjęcia ślubnego. Polega on na posadzeniu Nowożeńców tyłem do siebie i zadawaniu im różnych osobistych pytań. Pytania te są zwykle zabarwione humorystycznie, typu: Kto więcej marudzi? Kto jest większym bałaganiarzem? Kto będzie rządzić w sypialni? Para odpowiada poprzez podnoszenie jakiegoś przedmiotu, zazwyczaj kartki lub obuwia. Test ten sprawdza zgodność Nowożeńców i często przynosi wiele śmiechu, gdy odpowiedzi różnią się od siebie.
  • Nic tak nie rozrusza gości, jak wspólne układy taneczne. Od klasycznej lokomotywy czy kaczuszek, po bardziej eksperymentalne rodzaje tej aktywności. A takimi z pewnością jest konkurencja dla par – tańczenie na gazecie. Gazetę składa się na coraz mniejsze części i wygrywa ten duet, któremu uda się na niej utrzymać najdłużej. Taneczne zabawy to również możliwość zintegrowania się gości. Dobrze służy temu gra, w której kobiety łapią się za ręce i stają w kole. Mężczyźni robią to samo, w taki sposób, by otoczyć partnerki. Goście kręcą się (obie grupy w przeciwne strony) do granej muzyki, a gdy ta się zatrzyma, kolejny taniec należy przeznaczyć osobie, przed którą się stanęło.
  • Konkursy między różnymi grupami (najczęściej kobiety kontra mężczyźni) to również szerokie pole do popisu dla prowadzącego. Konkurencje mogą być różne: odgadnięcie granej melodii, przechodzenie pod sznurkiem lub zjedzenie czegoś na czas (dla wytrwalszych wersja z alkoholem).
  • Element obowiązkowy – oczepiny! Zabawa ta, a wręcz tradycja, odbywa się o północy. Znane są różne warianty tego zwyczaju, ale najpopularniejszy z nich to ten, w którym Państwo Młodzi siedzą na krzesłach z zawiązanymi oczami.  Kawalerowie oraz panny krążą wokół nich do muzyki, gdy ta się zatrzyma, Pan Młody rzuca krawat lub muszkę, a Pani Młoda welon. Przesąd głosi, że osobę, która złapie element garderoby, czeka niedługo ślubny kobierzec.
  • Gorące krzesła to świetna gra nie tylko dla dorosłych uczestników zabawy, ale i dla tych młodszych, o których również nie należy zapominać! To klasyczna rozgrywka, w której biorą udział goście i… krzesła, z zaznaczeniem, że tych drugich musi być mniej. Prosta konkurencja, w której chodzi się dookoła siedzeń w rytm muzyki, a gdy ta przestaje grać, należy szybko zająć wolne miejsce. Komu się nie uda, ten przegrywa.

Przy planowaniu przyjęcia dobrze jest zadbać, by pojawiły się tylko takie zabawy, które są akceptowalne i przyniosą każdemu radość. Zdarza się, że niektóre z rozrywek mogą być kłopotliwe zarówno dla Nowożeńców, jak i gości, a w końcu podstawą udanego wesela jest dobre samopoczucie wszystkich zebranych. Jeżeli organizuje się przyjęcie samemu od A do Z, należy pamiętać o odpowiednim dobraniu sprzętu weselnego, który zbuduje nie tylko wygląd przyjęcia, ale i pozwoli na świetną zabawę.