Przygotowanie stołu gościnnego. Jaką zastawę wybrać?

Organizujesz przyjęcie rodzinne bądź eleganckie spotkanie biznesowe? A może chcesz zaprosić na obiad grono znajomych? Niezależnie od tego kto Cię odwiedza, powinieneś zadbać o każdy detal, w tym o odpowiednie wyposażenie stołu gościnnego. Dobór właściwej zastawy stołowej to wbrew pozorom dość ważna kwestia, która pozwala uniknąć towarzyskiego faux pas.

Sprawdzone reguły

Dobierając zastawę stołową, powinniśmy stosować się do kilku sprawdzonych zasad. Przede wszystkim warto zainwestować w naczynia porcelanowe. Luksusowa ceramika to nieodłączny element uroczystego posiłku, nadający mu stosownej celebry i doniosłości. Najlepiej, gdy nasza zastawa składa się z jednolitego kompletu porcelany. Łączenie kliku różnych serwisów może razić, tworząc wrażenie niepotrzebnego chaosu. Warto też sprawdzić, czy poszczególne elementy zastawy nie są uszkodzone. Wyszczerbione talerze nie zrobią zbyt dobrego wrażenia na gościach, budząc uzasadnioną konsternację…

Wygląd ma znaczenie

Dobierając porcelanową zastawę wypada pomyśleć o jej stylistyce. Przy spotkaniach rodzinnych i biznesowych najlepiej sprawdzą się komplety w stonowanych barwach, np. kremowej bieli. Mogą towarzyszyć im drobne zdobienia, posrebrzenia czy złocenia. Klasyczny powinien być również kształt. Za ,,najbezpieczniejsze” uchodzą talerze okrągłe. Oczywiście zawsze możemy poeksperymentować. Marzy nam się zastawa w żywych, pastelowych kolorach – czworokątna bądź falowana? Czemu nie! Na takie kompozycje możemy sobie pozwolić przy mniej formalnych imprezach, np. niezobowiązujących garden party.

Polska porcelaną stoi

Polska porcelana cieszy się uznaną renomą. Nasze fabryki to marki znane na całym świecie, zatem nie może dziwić, że odpowiednio się cenią. Zakup odpowiedniego zestawu porcelanowego stanowi w takiej sytuacji nie lada wydatek. Jeśli nie stać nas na niego, a mimo to chcemy zorganizować eleganckie przyjęcie, zawsze możemy skorzystać z możliwości wypożyczenia zastawy. GASTRO4RENT oferuje porcelanę polskich firm Carolina i Lubiana, a także cenionego niemieckiego producenta Villeroy&Boch. Dysponujemy porcelaną klasy normal, medium i VIP – dostosowaną do potrzeb Klienta i charakteru imprezy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

 

porcelana