You are currently viewing Jaki układ stołów na wesele wybrać?

Jaki układ stołów na wesele wybrać?

Pomimo, że temat układu stołów weselnych wzbudza zdecydowanie mniej kontrowersji, niż np. zaproszenia ślubne, to warto poświęcić mu nieco więcej uwagi. To, jak usadzimy biesiadników przy stole,  może mieć duży wpływ na przebieg całego przyjęcia. Warto więc jeszcze na etapie planowania zastanowić się, jak usadzić gości przy stołach i który układ ustawiania stołów wybrać. Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Od czego uzależniony jest wybór optymalnego układu stołów na weselu?

Wybór najlepszego układu stołów na weselu zależy od kilku czynników. Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym, jest budowa sali, w której wyprawiane będzie przyjęcie. W pomieszczeniach długich i wąskich idealnie sprawdza się układ na kształt litery „L”. Sale szerokie dają większe pole manewru. Oczywiście nie bez znaczenia jest też łączna liczba gości, których planujemy zaprosić na wesele. Najczęściej spotykanym układem stołów jest tzw. litera „E” Sprawdza się ona idealnie w przypadku przyjęć organizowanych na ponad 120 osób.

Czy warto łączyć stół Państwa Młodych ze stołami gości?

Jeżeli przy stole nowożeńców ma siedzieć około dziesięciu osób, to połączenie go z pozostałymi stołami jest dobrym pomysłem. Często jednak zdarza się, że przy stole prezydialnym siedzi tylko cztery osoby – w takich przypadkach lepszy wizualnie efekt osiąga się poprzez oddzielenie go od pozostałych. Stół nowożeńców jest wtedy ładnie wyeksponowany i przyciąga uwagę zaproszonych gości.

Stoły okrągłe – dla kogo?

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych stołów są stoły okrągłe. Szacuje się, że przy jednym takim stole, można posadzić nawet do dziesięciu osób. Dzięki nim wnętrze sali nie tylko prezentuje się bardziej wytwornie, ale również nabiera swoistej elegancji. Niestety, ta propozycja w Polsce, cieszy się nadal stosunkowo małą popularnością.

Układ stołów w przypadku wesel plenerowych

W przypadku wesel organizowanych na świeżym powietrzu układ stołów nie jest aż tak dużym problemem. Duża powierzchnia nie stwarza praktycznie żadnych problemów aranżacyjnych. Warto jednak wcześniej rozejrzeć się za firmą, która świadczy usługi związane z wynajmem stołów. W jej ofercie z pewnością znajdziemy interesujące nas rozwiązania!