You are currently viewing Wesele – na sali, czy w plenerze?

Wesele – na sali, czy w plenerze?

Marzeniem każdej młodej pary jest zorganizowanie wesela, które na długo zapadnie w pamięci gości. Wśród ofert domów weselnych coraz częściej znaleźć możemy oferty przyjęć plenerowych. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych wesel. Czy są one lepszym rozwiązaniem, czy tylko niepraktyczną i kłopotliwą modą? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zachęcamy do jego uważnej lektury!

Plener? Tak, ale co z pogodą?

Jednym z głównych problemów, przed jakim stają małżonkowie decydujący się na organizację wesela w plenerze, jest pogoda. Pomimo, że wiele par marzy o takiej imprezie, to jednak wizja burzy lub niskich temperatur  jest w tym przypadku świetnym środkiem odstraszającym. Wiele osób rezygnuje więc z organizacji ślubu swoich marzeń z powodu strachu. Powstaje jednak pytanie, czy naprawdę warto się bać? No cóż, jeżeli wziąć pod uwagę pogodę, która panuje w naszej szerokości geograficznej, to obawy wydają się uzasadnione. Warto jednak wiedzieć, że hale namiotowe, wykorzystywane podczas organizacji wesel plenerowych są odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, w tym również intensywnych opadów.

Zalety wesela w ogrodzie

Powiedzmy to sobie otwarcie – odpowiednio zorganizowane wesele plenerowe z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych gości, głównie dlatego, że w Polsce nadal decyduje się na nie niewielki odsetek par. Oczywiście nie chodzi tylko o oryginalność. Wesele w plenerze posiada wiele zalet, a do najważniejszych zaliczyć należy m.in. świeże powietrze i cudowne widoki. Organizowana w ogrodzie impreza zawsze będzie miała tę przewagę, nawet nad pięknie ozdobionymi i klimatyzowanymi salami. Wesela w plenerze oznaczają również cudowne zdjęcia ślubne, które dzięki wykorzystaniu naturalnego światła, wyjdą z pewnością doskonale. Ponadto przygotowanie przyjęcia w ogrodzie ułatwia również zorganizowanie dodatkowych atrakcji, takich jak np. puszczanie lampionów lub gołębi. Trzeba jednak pamiętać, że przygotowanie takiego wydarzenia najlepiej powierzyć profesjonalistom.