You are currently viewing Zabawy pod namiotem. Jak zorganizować parkiet taneczny?

Zabawy pod namiotem. Jak zorganizować parkiet taneczny?

Wiosenno-letnie imprezy warto jest organizować na świeżym powietrzu. Wspomnienia z wesel czy przyjęć urodzinowych, które odbywały się pod gołym niebem są niezapomniane, dlatego warto jest zdecydować się na takie rozwiązanie. Jednak pogoda w naszym kraju bywa zmienna i kapryśna – jak się przed tym chronić? Wystarczy wynająć duży namiot lub halę namiotową, aby nasi goście mogli bawić się do samego rana nawet podczas letniego deszczu.

Gdzie najlepiej postawić taki namiot?

Właściwie można go rozbić wszędzie, jedynym wymogiem jest płaskie podłoże i obecność drogi dojazdowej, którą będą mogły przyjechać samochody dostawcze firmy zajmującej się jego rozstawianiem. Dobrym pomysłem jest postawienie namiotu w pobliżu restauracji, zajazdu lub innego miejsca, skąd będzie dostarczany catering. Chociaż dla miłośników imprez oddalonych od cywilizacji, istnieje możliwość wynajęcia namiotu wyposażonego w agregaty prądotwórcze oraz pełne zaplecze sanitarne.

Jak duży powinien być namiot?

Podstawowym kryterium doboru rozmiaru namiotu jest oczywiście przewidywana liczba gości. Im więcej ich będzie, tym większy namiot będzie nam potrzebny. Jeśli na przyjęciu przewidujemy tańce, to trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe miejsce na parkiet taneczny. On także powinien być swoimi wymiarami dopasowany do liczby gości tak, aby można na nim bez zbędnego ścisku potańczyć i poszaleć.

Jaki parkiet wybrać?

Do tańca będzie on niezbędny. Musi mieć optymalny rozmiar oraz być stabilny. Jeżeli na imprezie będzie grać jakiś zespół, powinniśmy zapewnić mu odpowiednie miejsce na podwyższeniu. Dzięki takiej lokalizacji będą nie tylko lepiej widoczni, ale przede wszystkim lepiej słyszalni.

Idealnym rozwiązaniem dla plenerowych imprez jest wynajem składanego parkietu tanecznego. Taka podłoga jest solidna i stabilna, oprócz tego wygląda bardzo elegancko i nie jest zbyt śliska. Jest też szybka w montażu, co przy organizacji takich przyjęć jest niebywałą zaletą. Składana podłoga nada naszej imprezie klasy i umożliwi dobrą zabawę do samego rana.