You are currently viewing Karnawałowe szaleństwa, te bliższe i te dalsze.

Karnawałowe szaleństwa, te bliższe i te dalsze.

kar2Karnawał, radosny czas zaczynający się zaraz po święcie Trzech Króli. Okres zabaw, głośnej muzyki i pysznego jedzenie, którego należy się wystrzegać w późniejszym okresie postu. Jednak sam czas karnawału, jest w Polsce obchodzony z dużo mniejszym rozmachem, niż w innych zakątkach świata. U nas nie ma hucznych zabaw ulicznych, a przyjęcia są zazwyczaj skromne i w kameralnym gronie.
Najbardziej hucznymi zabawami karnawałowymi, w Europie, może poszczycić się oczywiście Wenecja. Karnawał w Wenecji, to dwa tygodnie nieprzerwanej zabawy, imprez, koncertów. Wszystkie ulice tętnią życiem, za każdym rogiem gra orkiestra, lub dj, w restauracjach jest gwarno radośnie , stoły zastawione , na krzesłach siedzą zarówno klienci którzy przyszli coś zjeśc jak i zmęczeni uczestnicy imprezy. . Czas karnawału To także mnóstwo spotkań kulturalnych, występów, przedstawień i spektakli. Oczywiście nie może zabraknąć Wielkiego Balu Maskowego, który zazwyczaj odbywa się w 3 dzień weneckiego karnawału. Całą impreza kończy się wraz z wybiciem północy i rozpoczęciem się środy popielcowej. Wtedy zamyka się czas zabaw, wielkim pokazem fajerwerków.

karnawal_rio1
No, ale wiadomo, że karnawał, to przede wszystkim najbardziej znany karnawał w Rio. Tu należy wspomnieć, ze w samym Rio de Janeiro, odbywa się jedna z wielu imprez, organizowanych w całej Ameryce Południowej. Jest to ogólnie czas zabaw, ulicznej samby, suto zastawionych stołów i kolorowych, błyszczących pochodów. Przykładem kolejnego miejsca, w którym zabawa karnawałowa oczekiwana jest przez cały rok, jest miasto o stóp Andów, o nazwie Oruro. Szacuje Si, że imprezy karnawałowe w Oruro to rokrocznie około pół miliona gości, oraz ponad 10 tysięcy muzyków i artystów.
Czas karnawału w Polsce, to najczęściej bale. Jest to też jedyny czas w roku, w którym pozwalamy sobie na “przesadnie” błyszczące stroje, maski itp., których raczej byśmy nie założyli podczas innych zabaw. Sale udekorowane z przepychem, błyszczące pokrowce i obrusy, serpentyny, balony. Całkiem jak powtórka z dopiero, co zakończonej przez nas zabawy sylwestrowej.
Karnawał, to także idealny czas do organizacji hucznej imprezy, dla znajomych, lub bliższej i dalszej rodziny. Jeżeli w czasie karnawału przypada ważna dla nas uroczystość, czemu nie zorganizować wielkiego balu?
W tej chwili, ogólna dostępność firm cateringowych i konkurencyjne ceny sprawiają, że można bezproblemowo zamówić dowolną ilość jedzenia, bez dużych kosztów i bez potrzeby nużącego przygotowywania ich samemu. Obsługa? Po co? Szwedzki stów, doskonale spełni swoją rolę organizując bal dla kilkunastu osób. W sumie wynajem sali, catering i wypożyczenie sprzętu gastronomicznego postaci bemarów i naczyń, a także mebli, takich jak krzesła czy pokrowce na stoły, może zamknąć się w tak niewielkich kosztach, że stworzymy doskonałą imprezę, w gronie znajomych i najbliższych, gdzie każdy zapłaci dużo mniej, niż w momencie wybierania się na imprezę zorganizowaną przez restaurację czy inny lokal.

 

karnawal