You are currently viewing Hale namiotowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Hale namiotowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Hale namiotowe to przenośne konstrukcje, które tworzą przestrzeń użytkową dla różnorodnych eventów i imprez. Do ich największych zalet zaliczyć należy wyjątkowo efektywny wygląd, wszechstronność, niewielką cenę i oczywiście nowoczesność. Bez większego problemu rozłożymy je w dowolnym miejscu i o dowolnej porze roku. Co jeszcze warto wiedzieć o halach namiotowych? – Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

 Zalety

Hal namiotowych można używać z powodzeniem jako obiektów przemysłowych, warsztatowych lub produkcyjnych. Konstrukcje tego typu odznaczają się  wyjątkową stabilnością, ponieważ do ich produkcji wykorzystane zostały wyłącznie sprawdzone materiały, odznaczające się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Ponadto konstrukcja hal namiotowych powstaje zazwyczaj ze stalowych profili, które dodatkowo pokryte zostały warstwą ocynku i farbą ognioodporną. Do poszycia używa się – w zależności od indywidualnych preferencji klienta – plandek, blach lub płyt warstwowych. Kolejną niewątpliwą zaletą hal namiotowych jest ich duża pojemność. Wykorzystanie charakterystycznej konstrukcji sprawia, że nie występuje konieczność wprowadzenia dodatkowych podpór we wnętrzu namiotu, co z kolei przekłada się w bezpośredni sposób na zwiększenie ilości wolnego miejsca w środku. Warto również wspomnieć, że hale namiotowe można zarówno łatwo zmontować, jak i zdemontować. Producenci dokładają starań, aby instalacja przebiegała bez problemu niezależnie od warunków otoczenia.

Wady

Jeżeli planujemy inwestycję w halę namiotową, to powinniśmy wybrać taką, którą wyprodukował znany i szanowany w branży producent. Pamiętajmy, że niska cena zakupionego obiektu, może oznaczać, że do jego wykonania wykorzystane zostały materiały nieposiadające żadnych atestów, a co za tym idzie hale mogą cechować się o wiele niższą trwałością i posiadać ukryte wady fabryczne.