You are currently viewing Podstawowe rodzaje hal namiotowych

Podstawowe rodzaje hal namiotowych

Imprezy plenerowe mają nieodparty urok. Pozwalają na zgromadzenie większej liczby osób na świeżym powietrzu, zapewniając dużą swobodę i sporą przestrzeń. Bardzo popularne staje się organizowanie w tej formie rozmaitych uroczystości, eventów czy spotkań.

Zwykle najpoważniejszą troską osób, które planują tego rodzaju przedsięwzięcia, są nieprzewidywalne warunki atmosferyczne. Nagłe ochłodzenie czy niespodziewane opady mogą pokrzyżować plany i sprawić, że impreza zamiast bardzo udanej i dobrze zapamiętanej przez wszystkich uczestników zamieni się w katastrofę. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania takiemu obrotowi sprawy jest skorzystanie z oferty wypożyczenia hal namiotowych. Takie rozwiązanie zapewnia znakomitą ochronę przed chłodem, zbyt dużym nasłonecznieniem lub przelotnymi opadami. Sprawdźmy, czym charakteryzują się hale namiotowe i z jakich ich rodzajów można skorzystać w ramach wynajmu.

Konstrukcja hal namiotowych

Hale namiotowe to stabilne konstrukcje oparte o składany stalowy lub aluminiowy szkielet. Może on zostać rozstawiony w bardzo krótkim czasie, w praktycznie dowolnym miejscu. Powłokę hali w postaci materiałowego dachu i ścian stanowi specjalna tkanina z tworzywa sztucznego, która jest rozpinana na przygotowanym stelażu. Dzięki swej specyfice zabezpiecza ona przed wiatrem, chłodem i deszczem. Hale namiotowe są dostępne w różnych rozmiarach co pozwala dopasować je do wielkości charakteru imprezy.

Hale na plenerowe imprezy okolicznościowe

Hale namiotowe sprawdzają się znakomicie, jako sale na plenerowe imprezy okolicznościowe. Można w nich urządzać uroczystości o dowolnym charakterze. Popularne jest wypożyczanie hal na śluby urządzane w ogrodach, przyjęcia komunijne, imprezy wyprawiane z okazji chrzcin czy też duże spotkania rodzinne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można pomieścić bez kłopotu znacznie większą liczbę gości niż było by to możliwe we własnym domu. Jednocześnie organizacja imprezy na świeżym powietrzu to duża atrakcja, a nierzadko też niższy koszt niż wynajęcie sali czy restauracji.

Hale namiotowe są używane także przy urządzaniu różnych eventów. Mogą się w nich odbywać spotkania, prezentacje czy pokazy, są więc atrakcyjną ofertą dla firm. Można także korzystać z nich przy imprezach integracyjnych czy firmowych piknikach rodzinnych. Hale namiotowe sprawdzą się też jako zaplecze gastronomiczne na wszelkich targach czy festynach. Można w nich urządzać również występy artystyczne.