Wesele pod namiotem – jak je zorganizować?

Hale namiotowe są coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych sal weselnych, hoteli i restauracji. Jeżeli zależy nam na zorganizowaniu wymarzonego przyjęcia zaślubinowego w stylu rustykalnym, to wynajęcie hali namiotowej, wydaje się być najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Warto jednak zachować należytą ostrożność. Wesela organizowane w namiocie mają to do siebie, że wyeksponowane zostają nawet najmniejsze detale.

Znajdź idealne miejsce

Miejsce, w którym postawimy namiot, powinno być nie tylko ładne, ale i przestronne. Dodatkowo idealnie, żeby podłoże było w miarę łagodne i równe oraz zarośnięte twarzą. Warto wiedzieć, że łąki oraz pola nie zdadzą egzaminu, ponieważ nagromadza się na nich ogromna ilość kurzu. Również organizowanie wesele pod namiotem na plaży nie wydaje się być dobrym pomysłem ze względu na wietrzną pogodę. Otaczający namiot teren powinien być ładnie zagospodarowany, dzięki temu będziemy mogli go wykorzystać do sesji plenerowej lub zdjęć grupowych z gośćmi.

Kiedy zorganizować wesele w plenerze?

Przy organizowaniu wesel na świeżym powietrzu bardzo ważna jest pogoda. Aby przyjęcie było udane, to powinna być ona odpowiednia. Oczywiście najlepszą porą jest lato, ale który miesiąc będzie najlepszy? W czerwcu, w Polsce, noce są ciepłe i rzadko pada deszcz. Lipiec, chociaż równie ciepły, uważany jest za miesiąc burz. W sierpniu pogoda jest najładniejsza, ale wieczory są chłodne. Oczywiście wesele można zorganizować również wiosną lub jesienią, ponieważ materiał, z którego wykonane zostały namioty posiada strukturę przeciwwietrzną i przeciwdeszczową, ale musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli je dodatkowo dogrzewać.

Menu

Urządzając wesele w namiocie, powinniśmy już na samym początku zastanowić się nad kwestią menu. Najrozsądniejsze wydaje się być zatrudnienie firmy cateringowej. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie serwowane potrawy będą świeże oraz smaczne.

Podsumowanie

Organizacja przyjęcia weselnego na świeżym powietrzu jest o wiele trudniejsza, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych sal bankietowych. Warto jednak podjąć ryzyko. Goście z pewnością docenią niecodzienną scenerię i piękno otaczającej przyrody.