Okres od wiosny do jesieni to idealna pora na organizację pikników firmowych w plenerze, jak również imprez na świeżym powietrzu takich jak festyny, dożynki i innego rodzaju wydarzenia dla lokalnych społeczności. Dziś zajmiemy się organizacją pikników w plenerze od strony technicznej. Co warto przygotować, jaki sprzęt piknikowy będzie pomocny i zwiększy zadowolenie uczestników pikniku?
Zalety organizacji pikników firmowych i imprez integracyjnych
Pikniki na świeżym powietrzu kuszą możliwością spędzenia wolnego czasu wspólnie ze znajomymi, współpracownikami firmy na łonie natury. W przypadku imprez integracyjnych mówi się o wielu zaletach, do których zalicza się:
pozytywne budowanie opinii o firmie na zewnątrz (pozytywny odbiór społeczny),
budowanie pozytywnej atmosfery pracy wśród pracowników,
zwiększenie przywiązania, lojalności pracowników do firmy,
integracja zespołu, nauka pozytywnego współzawodnictwa,
poprawa komunikacji wewnętrznej z pracownikami.
O czym trzeba pamiętać, organizując piknik firmowy?
Podstawą dobrego zorganizowania pikniku firmowego jest określenie frekwencji, liczby osób, dla której organizujemy imprezę plenerową. Czy dotyczyć ona będzie wyłącznie pracowników, pracowników i ich rodzin, czy też celem jest zwiększenie świadomości marki i wstęp na imprezę plenerową będzie „wolny”, co znacznie zmienia sposób właściwego zabezpieczenia imprezy. Bez względu jednak na liczbę uczestników pikniku firmowego pozytywny odbiór pikniku zwiększyć może zapewnienie takich sprzętów gastronomicznych plenerowych jak:
namioty piknikowe – gwarantujące niezbędny dla komfortu termicznego cień, a także ochronę przed deszczem w razie niepogody,
grill plenerowy – do wyboru mamy grill gazowy lub tradycyjny, który pozwoli zapewnić poczęstunek dla zgromadzonych,
lampy grzewcze gazowe lub elektryczne, latarnie gazowe – niezbędne podczas organizacji imprez plenerowych późną wiosną czy też jesienią, kiedy dni bywają już krótkie, wieczory chłodne,
girlandy świetlne,
fotobudki, maszyny do popcornu czy też waty cukrowej – zwiększających atrakcyjność wydarzenia, budujących pozytywny odbiór firmy nie tylko wśród najmłodszych uczestników.
O czym jeszcze warto pamiętać podczas pikniku w plenerze?
Relaks na świeżym powietrzu z pewnością umilą stoły i ławki ogrodowe, parasole czy też leżaki umożliwiające organizację czasu wolnego uczestników w gronie przyjaciół. Nie można zapomnieć również o zabezpieczeniu imprezy od strony technicznej poprzez zapewnienie odpowiedniej ilości koszy na śmieci i odpadki, czy też wydzielenia stref prywatnych barierkami ochronnymi lub kordonami hotelowymi.