You are currently viewing Wynajem samochodów chłodniczych jako propozycja dla gastronomii

Wynajem samochodów chłodniczych jako propozycja dla gastronomii

Samochody typu chłodnie to bardzo popularna forma transportu produktów wrażliwych jak kwiaty, leki, warzywa, owoce czy produkty głęboko mrożone. Sprawdzają się szczególnie w przemyśle spożywczym i gastronomicznym, gdzie produkowane potrawy mogą być transportowane nawet kilkaset kilometrów do wskazanego miejsca. Jednak nie wszystkie firmy stać na zakup takich pojazdów. Wtedy idealnie sprawdza się wynajem.

Wynajem czy kupno?

Zakup specjalistycznych pojazdów to zawsze duży wydatek. Dotyczy to szczególnie samochodów chłodniczych, które przygotowane są tak, aby transportowały żywność bez utraty ich walorów smakowych. Niestety nie wszystkie firmy produkujące gotowe potrawy mogą pozwolić sobie na dodatkowe wydatki, szczególnie, jeśli są to formy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Wyjściem z tej sytuacji może być wynajem samochodów chłodniczych. Koszty wynajmu nie są wysokie, a usługę świadczą profesjonalne firmy, które przykładają szczególną wagę do sprawności pojazdu oraz zapewniania szerokiego dostępu do tego typu pojazdów.

Zalety wynajmu chłodni

Samochody chłodnicze zaliczane są do pojazdów specjalistycznych, które są często użytkowane przez branżę spożywczą. Są to samochody dostosowane do potrzeb przewozu towarów wrażliwych, czyli szczególnie krótkoterminowej, przygotowanej na zamówienie żywności na przyjęcia rodzinne, wesela czy przyjęcia okolicznościowe w firmach. Firmy, które świadczą usługi przygotowania potraw na zamówienie nie zawsze realizują duże zamówienia, które wymagają transportu bardziej specjalistycznego niż w lodówkach mieszczących się w samochodach osobowych. W przypadku takiej usługi mogą one wynająć samochód chłodnię na określony czas. Taka opcja to znaczne odciążenie dla firm, ponieważ stałe utrzymanie samochodu wiąże się z kosztami ubezpieczenia, konserwacji oraz naprawach. W przypadku wynajmu to firma świadcząca usługę pokrywa wszystkie koszty utrzymania samochodu chłodniczego w dobrej kondycji. Dużą zaletą wynajmu jest dostęp do szerokiej oferty gabarytowej tego typu pojazdów. Dzięki określeniu wielkości zamówienia można wybrać pojazd, który będzie dostosowany do konkretnego transportu i rodzaju przewożonego towaru. To wynajmujący podejmuje decyzję, jaki pojazd jest w danej chwili potrzebny.

Co sprawdzić przed wynajmem?

Wynajmując auto liczymy, że będzie ono sprawne. Jest to obowiązkiem firmy świadczącej usługi wynajmu, aby pojazd był w pełni sprawny. Szczególnie dotyczy to sprawności agregatu. Zdarzają się sytuacje, w których agregaty nie działają prawidłowo, co może przekładać się, na jakość świadczonych usług. Dobry agregat to taki, który został wyprodukowany w tym samym czasie, co naczepa samochodu. Powinien posiadać też drukarkę umożliwiającą wydruk raportu temperatur chłodzenia podczas trasy.