You are currently viewing Jak przygotować eleganckie wejście dla gości na wesele – słupki

Jak przygotować eleganckie wejście dla gości na wesele – słupki

Wesele to dla pary młodej wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia wszytko ma wyglądać idealnie i to nie tylko Państwo Młodzi. Dużo uwagi zwraca się na wygląd sali weselnej, jak i wejścia na nią. Może to kogoś zaskoczyć, ale pierwsze wejście na salę jest bardzo ważne, ponieważ już ono sporo mówi o lokalu. Co jednak, jeśli nasz lokal nie ma w zanadrzu fajnych dekoracji czy słupków, które dodadzą uroku wejściu? Żaden problem, zawsze można takie przedmioty wypożyczyć lub stworzyć samemu. Niewielkim kosztem możemy zorganizować naprawdę piękny i niebanalny wystrój swojego wesela.

Wejście do sali weselnej

Pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz – w wypadku wesela również, szczególnie gdy dotyczy to miejsca na wesele. Przecież to właśnie główne wejście do lokalu lub sali będzie zauważone jako pierwsze po dotarciu na miejsce. Dlatego też warto zadbać, by wyglądało ono estetycznie. Sporo zależy od motywu przewodniego wesela, ponieważ można pójść np. w postawienie dwóch kwiatowych kompozycji zaraz przy drzwiach. Innym bardzo ciekawym pomysłem, który z pewnością zwróci uwagę gości, będzie czerwony dywan z postawionymi tzw. kordonami hotelowymi. Tłumacząc prościej, są to słupki złączone liną, najczęściej czerwoną. Postawienie ich wzdłuż dywanu na pewno doda szyku i elegancji miejscu, które wybraliście.

Inną propozycją ozdobienia drzwi na salę są dekoracje światłem. Kilkanaście powieszonych nad drzwiami światełek doda pięknego klimatu szczególnie wieczorem, gdy na dworze będzie robiło się coraz ciemniej. Niektóre pracy młode decydują się na zrobienie łuku z kwiatów. Jest to również bardzo piękny pomysł, jednak może okazać się on wyjątkowo drogi, szczególnie, gdy zdecydujemy się na żywe kwiaty.

Co postawić przy wejściu do sali?

Wejście do sali lub lokalu to idealne miejsce, by zaprezentować gościom plan stołów oraz menu, jakie pojawi się na waszym przyjęciu. Plan stołów weselnych i usadzenia gości bardzo pomaga w uniknięciu chaosu spowodowanego sporą ilością osób. Dlatego dobrze, by był przejrzysty, estetyczny i prosty w przekazie. Do wyboru jest naprawdę wiele aranżacji, które możecie wykorzystać lub się nimi zainspirować. Przedstawimy wam kilka fajnych pomysłów na zaprezentowanie planu stołów i listy gości.

Pomysły na plan stołów:

  • Drewniana sztaluga: stabilna konstrukcja, na której możemy postawić grubą tekturową kartę z numerami stołów i przypisanymi do nich nazwiskami naszych gości. Taka sztaluga jest w pełni regulowana, świetnie nada się jako element dekoracyjny.
  • Kieliszki na dworze: może to kogoś zaskoczy, ale wiele osób podaje szampana już na dworze. Wykorzystując ten motyw, na kieliszkach można przyczepić winietkę z imieniem i nazwiskiem oraz numerem stołu. Ciekawe rozwiązanie w stylu glamour, które bardzo prosto przygotować niskim kosztem.
  • Drobne prezenty: coraz popularniejsze staje się dawanie skromnych upominków swoim gościom, np. miodów, nalewek, cukierków czy magnesów. Do tak przygotowanego upominku należy tylko przyczepić kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz numerem stołu.
  • Zbuduj drzewko: bardzo awangardowa dekoracja to zrobienie prowizorycznego drzewka, do którego przyczepisz informacje, gdzie twoi goście siedzą. Nowa i ciekawa forma, którą później możesz wykorzystać jako ozdobę na zdjęcia.
  • Stare okna: naprawdę piękne rozwiązanie, szczególnie w stylu vintage. Wystarczy wydrukować specjalne naklejki z listą gości i gotowe! Twoi goście na pewno będą zaskoczeni.

Twoje wesele niewielkim kosztem może wyglądać wyjątkowo i stylowo. Wystarczy trochę poszukać, ponieważ Internet jest pełen cudownych pomysłów.